Książki w abonamencie!

Kto powiedział, że książki muszą być drogie?

Oto zupełna rewolucja na rynku książki! Zostań Klubowiczem Libenter.pl, a uzyskasz pełny dostęp do wszystkich publikacji naszego wydawnictwa. A to wszystko za cenę taniego abonamentu członkowskiego...

dołącz do Klubu     dowiedz się więcej

Szukającym drogi

Szukającym drogi
Data wydania: 2010-05-28
ISBN: 978-83-62147-83-0
Liczba stron: 253
Format: PDF (bez DRM)

Pobierz fragmentAby mieć pełny dostęp do tego ebooka,
zostań członkiem Klubu Libenter.pl

Dołącz do Klubu

Jeśli jesteś już Klubowiczem - zaloguj się!

Ktoś kiedyś powiedział, że wiara to 24 godziny pytań na dobę i jedna minuta pewności. Zapewne wielu z nas zgadza się z tym poglądem w zupełności. Bo przecież – zdaniem Jacka Salija OP – nigdy „nie jest tak, żeby katolik umiał odpowiedzieć sobie na wszystkie pytania religijne, które mu się nasuwają, i na wszystkie zarzuty przeciwko wierze, które do niego dochodzą. Nie da się jednak być wierzącym na serio, jeśli komuś nie zależy na ciągłym pogłębianiu swej wiedzy religijnej i jeśli ktoś w ogóle nie szuka odpowiedzi na przynajmniej najbardziej gorące pytania i zarzuty, które przed nim stają”.

Wiele z tych pytań może nurtować każdego z nas, a odpowiedzi o. Jacka Salija mogą się przyczynić do rozwiązania tych wątpliwości i pogłębienia wiary. W innych wypadkach być może znajdziemy argumenty za czymś, z czym wprawdzie nigdy nie mieliśmy problemu, ale nie umieliśmy zaprezentować spójnej argumentacji. Dlatego przeczytanie tej książki może się okazać tak wartościowe.

Autor nie lekceważy żadnego z pytań, nie bagatelizuje problemów z wiarą, z jakimi zwracają się do niego Czytelnicy czasopisma „W drodze”. Stara się rzetelnie, rzeczowo i wyczerpująco odpowiadać na pytania. Potrzeba stawiania podobnych pytań zawartych w niniejszej książce świadczyć może o tym, że wiara dla katolika nie jest czymś odległym, płytkim, oderwanym od codziennego życia. Problemy w niej poruszane świadczą o czymś wręcz przeciwnym – o głębokim przeżywaniu przez Czytelników miłości do Chrystusa i Kościoła, miłości trudnej i wymagającej, ale zakorzenionej głęboko w ich sercach. Stawianie sobie takich pytań, nieunikanie ich, może – zdaniem autora – tylko przybliżyć nas do Chrystusa.


Opinie Klubowiczów Libenter.pl o książce:


Nie ma jeszcze żadnych opinii - Twoja może być pierwsza!

» Zaloguj się, aby dodać swoją opinię «