Libenter Yacht Charter in Croatia

Blog about yachts and sailing

Nowości w ofercie

Posted by on Aug 20, 2016

Autor porusza w swoich tekstach bardzo ważne, a zarazem trudne zagadnienia, które wywołują – wśród teologów, ale nie tylko – duże spory, niekończące się dyskusje.
Historia potajemnej miłości pokazująca, że prawdziwe uczucie potrafi przetrwać lata. Sidła miłości są potężne, ale wytrwałość się opłaca. Dojrzała miłość daje dużo radości na starość.
Co się działo w Skandynawii zanim nastała epoka Wikingów? Jeśli dręczy Cię to pytanie, to koniecznie przeczytaj. „Kronika królów z Lejre” jest najstarszym zapisem legendarnej przeszłości Danii.
Książka jest próbą pedagogicznej lektury „Małego Księcia” jako przykładu wartościowej i kompetentnej komunikacji wychowawczej.
Akcja wszystkich trzech utworów osadzona została przez Norwida we Włoszech, gdzie poeta wiele lat przebywał.
to druga pozycja w poetyckim dorobkuo, który tym razem sięga do wspomnień z dzieciństwa, przywołuje ciepło rodzinnego domu i odsłania przed czytelnikami swoje zamiłowanie do przyrody.
Opowiadanie o losach polskiej rodziny w czasach, gdy dobiega końca okupacja hitlerowska, a na nasze ziemie wkraczają wojska sowieckie. Książka stanowi samodzielny fragment “Powieści o demoralizacji”.
Rozważania Męki Pańskiej, które stawiają nas w roli nauczyciela, lekarza, pisarza, listonosza i wielu innych profesji. Autor proponuje spojrzenie na poszczególne stacje drogi krzyżowej z perspektywy człowieka pracującego, służącego innym swoimi zdolnościami, będącego zatem przedłużeniem rąk Stwórcy.
Katarzyna to niepoprawna optymistka. Mimo że przeżywa wiele chorób i życiowych trudności, zawsze towarzyszy jej optymistyczne podejście do życia. Pokazuje ona, że najważniejsze w życiu jest nastawienie oraz bliskie więzi rodzinne i wzajemne wsparcie.
Przeznaczonych na bieżący rok kościelny. Niemniej, zaproponowane rozważania można z powodzeniem wykorzystywać do refleksji również w kolejnych latach.
Dojrzała formacja sumienia w duchu Dekalogu wymaga najpierw ponownego odkrycia sensu Dziesięciu Przykazań. Sensem tym są trzy przykazania miłości: kochaj Boga nade wszystko, kochaj samego siebie i kochaj bliźniego jak siebie samego! – pisze ks. Marek Dziewiecki
Too pierwsza, można by powiedzieć: programowa encyklika jednego z największych papieży ostatnich wieków. Sam tekst encykliki okaże się po kilkunastu czy kilkudziesięciu latach proroczy. Zadziwiające jest to, że sytuacja Kościoła jest bardzo podobna do tej sprzed 165 lat – a być może dziś jest jeszcze bardziej skomplikowana.
Czytelnik znajdzie wiele opisów dotyczących obserwacji codzienności oraz typowe dla autora zawierzenie Bogu.
Jak rozmawiać z niewierzącymi o wierze i Kościele
Czy Jezus Chrystus mógł być tylko dobrym człowiekiem? Co z grzesznymi księżmi? Dlaczego Kościół katolicki nie praktykuje ubóstwa? Czy chrześcijanin powinien się radować na pogrzebie? Dlaczego chrześcijanin nie powinien słuchać antychrześcijańskich zespołów? – na te i wiele innych trudnych pytań odpowiada na kartach swojej książki Tomasz Powyszyński.
Jeśli wakacje kojarzą Ci się z jakimś rodzajem duchowej stagnacji, sięgnij po VII tom Rozważań na każdy dzień. Wiele ciekawych refleksji może pomóc w tym, by ten czas przysłużył się rozwojowi ducha.
W VI tomie rozważań znajdziemy teksty obejmujące okres ważnych świąt i uroczystości w roku liturgicznym z uroczystością Bożego Ciała na czele. Szczególnie interesujące są cykle artykułów: pierwszy o Całunie Turyńskim, Chuście z Manopello i Chuście z Oviedo oraz drugi o prymasie Stefanie Wyszyńskim.
Dlaczego dziś, choć tak wiele czasu poświęca się edukowaniu wychowawców, efekty wychowania są coraz bardziej marne? Z takim pytaniem mierzą się , podpowiadając jednocześnie, jak można wyjść z tej niedobrej sytuacji.
Piąty tom rozważań pomoże przeżywać najradośniejszy czas w całym roku liturgicznym – okres wielkanocny.
Teksty zawarte w tomie mogą pomóc w lepszym przeżywaniu Triduum Paschalnego – nie tylko w roku 2012, ale i w każdym kolejnym.