Libenter Yacht Charter in Croatia

Blog about yachts and sailing

Pressroom

Posted by on Aug 20, 2016

Informacja prasowa: Rewolucja na rynku książki elektronicznej

1 października br. pod adresem www.libenter.pl ruszyło pierwsze w Polsce wydawnictwo, które oferuje książki wyłącznie w abonamencie.

Każdy Klubowicz Libenter, który opłaci roczny abonament w cenie 77 złotych, otrzymuje pełny dostęp do 50 tytułów wydanych dotychczas, jak również do wszystkich, które zostaną wydane w ciągu kolejnego roku. Gdyby przeliczyć kwotę abonamentu na pojedyncze publikacje, wyszłaby cena poniżej 1 zł za jedną książkę.

Klub Libenter.pl oferuje książki z literatury pięknej, religijne oraz dotykające tematyki rodziny, a także książki popularnonaukowe i poradniki. Wszystkie wydane w nowoczesnej i przystępnej dla czytelnika szacie graficznej. Wydawnictwo co roku planuje wydawać co najmniej 50 nowych publikacji.

To pierwsze wydawnictwo w Polsce, które zdecydowało się na sprzedaż wyłącznie abonamentową. Dotychczas książki elektroniczne były bowiem sprzedawane na sztuki i w podobnych cenach, jak książki tradycyjne.

Twórcy Klubu Libenter.pl mają nadzieję, że nowa forma dystrybucji sprawi, że czytanie ebooków zostanie dowartościowane na równi z klasyczną książką. Z drugiej strony tanie książki elektroniczne mogą na nowo przywrócić książce właściwe miejsce u ludzi młodych, którzy zdecydowaną większość informacji czerpią z Internetu i są przyzwyczajeni do czytania z ekranu.

Publikacje oferowane przez Klub Libenter.pl można czytać na ekranie komputera, laptopa, palmtopa, nawet na ekranach niektórych telefonów komórkowych, jak również na specjalnych czytnikach ebooków. Czytając ebooki dodatkowo można dowolnie zmieniać wielkość czcionki, co docenią osoby ze słabszym wzrokiem i dodawać własne notatki. Ebooki nie zajmują miejsca na półce, a mogą być pobierane z każdego miejsca na świecie, gdzie jest dostęp do internetu.