Libenter Yacht Charter in Croatia

Blog about yachts and sailing

Zalety ebooków

Posted by on Aug 20, 2016

Wierzymy, że przyszłością książki są książki elektroniczne – ebooki. Sam zobacz, jakie są największe zalety takiej formy książek.
Czytasz gdzie chcesz i jak chcesz

Ebooki możesz czytać na ekranie komputera, laptopa, palmtopa, nawet na ekranach niektórych telefonów komórkowych. Do tego coraz bardziej popularne i coraz lepsze stają się specjalne czytniki ebooków, które nie męczą oczu i mają bardzo wytrzymałe baterie. Czytając ebooki, dodatkowo możesz dowolnie zmieniać wielkość czcionki (szczególnie docenią to osoby o słabszym wzroku), a nawet dodawać własne notatki. Poza tym specjalne oprogramowanie umożliwia nawet zmianę ebooka w audiobooka i słuchanie go np. w samochodzie czy podczas innych czynności.
Hiperłącza i przeszukiwanie treści

Ebooki dzięki elektronicznej formie pozwalają na umieszczanie w treści hiperłączy do innych fragmentów książki, np. ze spisu treści do konkretnie wybranego rozdziału. Dzięki temu nie musisz ich długo przewijać. Wbudowany system przeszukiwania treści na podstawie wybranego słowa czy frazy pozwala zaś znaleźć dokładny cytat. Każdy, kto choć raz musiał wertować 200-stronicową książkę w poszukiwaniu jednego cytatu, doceni te możliwości.
Globalny zasięg

Jeśli mieszkasz w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych czy nawet Australii, możesz mieć dostęp do polskich publikacji, nie czekając tygodniami i bez płacenia dziesiątek czy setek złotych za przesyłkę. Gdy pobierasz ebooki nie ma znaczenia, czy robisz to z Warszawy czy z Pekinu.
Żadnych problemów z dostępnością książki w księgarniach

Ebooki są dostępne w sprzedaży 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie musisz przejmować się brakiem książki w lokalnej księgarni czy długim czasem oczekiwania na przesyłkę w księgarni internetowej. Tutaj nie ma też problemu z wyczerpanym nakładem.
Ebooki nie zajmują miejsca na półce czy w plecaku

Każdy miłośnik książki, który ma już zapełnione kilkadziesiąt metrów uginających się półek w domu, wie o czym mowa. Także ci wszyscy, którzy lubią wziąć na wakacje kilkanaście książek, wiedzą, jak ciężko znaleźć na nie miejsce w plecaku. Ebook nie sprawia takiego problemu, zajmując zaledwie kilkaset kilobajtów na dysku czy karcie pamięci.
Ebooki są nieporównywalnie tańsze w produkcji

Wydając ebooki, nie trzeba płacić za druk. Znikają też koszty dystrybucji (prowizje dla hurtowni i księgarń, co stanowi około 50% ceny książki), bo wszystko dokonuje się łatwo i szybko przez internet. Poza tym największą zmorą każdego wydawcy jest przewidywanie nakładów książek – w przypadku ebooków wydawca nie musi przejmować się, że wydrukuje zbyt dużo egzemplarzy i może mieć problem z ich sprzedaniem.

Dzięki temu wydawca może skupić się na kwestiach merytorycznych, aby wydawać coraz lepsze książki, zamiast martwić się o druk i nakłady.

Jednocześnie jak zauważyliśmy wcześniej, to właśnie sprawia, że możemy je udostępniać naszym Klubowiczom tak tanio.